Yazıcı Onarımı Nasıl Yapılır?

Yazıcıların doğru bir şekilde çalışabilmesi için rutin bakım gerekir. Ancak yazıcı onarımı için alanında uzman firmadan hizmet almak önemlidir. Yazıcı onarımının güvenilir bir firma tarafından yapılmaması geri dönüşü olmayan sorunlara neden olabilir. Bu sebeple istenmeyen durumlarla karşılaşmamak için detaylı bir araştırma yapılmalıdır.

Bizler yılların vermiş olduğu tecrübeyle tüm marka ve modeldeki yazıcı, fotokopi ürünlerinin bakım ve onarımını gerçekleştirmekteyiz. Firmamızın garantili işçiliği sayesinde lazer yazıcılar, püskürtmeli, şeritli yazıcılar ve fotokopi makineleri orijinal yedek parçalarla tamir edilir ve eski performansına eşdeğer şekilde size teslim edilir.

Sık Sık Görülen Yazıcı Arızaları

Yazıcılarda görülen başlıca sorun fazla kâğıt çekme olarak karışımıza çıkar. Bunun sebebi zaman zaman düşük kalitede kâğıdın kullanılması olsa da çoğu zaman yazıcı bakımının rutin yapılmamasından kaynaklanır. Bir diğer sebep de sistem içerisinde kâğıdı çeken mekanizmanın artık işlevselliğini yitirmesidir. Bu durumda yazıcı bakımı zorunlu bir prosedür haline gelir. Yazıcı içerisindeki çekici sistemi değiştirilir.

Yazıcı arızaları arasında bir diğeri de sıklıkla görülenkâğıt almama sorunudur. Kâğıt sıkışması sonucu kullanıcılar hem zaman kaybı yaşar hem de yazıcıyı kullanamazlar. Bunun sebebi çoğu zaman lastikte görülen sorunlardan kaynaklanır. Ayrıca çıktı içerisinden boş sayfaların gelmesi de sıklıkla görülen problemdir. Bu sorun bazen yazıcı kaynaklı olmasa da yazıcının da kontrol edilmesi gerekir.

Kaliteli baskının giderek etkisini kaybetmesi ve yazıların silik çıkması da bir başka yazıcı arızasıdır. Bunun ana nedeni toner dolumundan kaynaklıdır. Doğru firmadan toner dolum hizmeti alınmaması yazıcının da performansını etkileyecektir. Firmamız toner dolum hizmetini uygun fiyatlarla ve kalite standartları çerçevesinde sizlere sunmaktadır. Bu sayede toner dolumlarınız başarılı bir şekilde gerçekleştirilir ve olası herhangi bir sorun ücretsiz şekilde çözüme kavuşturulur.

İzmir Yazıcı Onarımı

Tamir veya bakım için gelen bir yazıcı iş akışını aksatmamak için kısa sürede onarılmalıdır. İzmir yazıcı onarımı hizmeti veren firmamız yazıcı bakım ve tamirini gün içerisinde gerçekleştirir. Bazı durumlarda yazıcıda daha büyük boyutta sorunların görülmesi halinde yine işiniz sekteye uğramasın diye en kısa sürede tamir yapılır.

Lazer yazıcı tamiri işlemini de üstlenen firmamız buna ek olarak kartuş yazıcıların da bakım ve onarımını gerçekleştirmektedir. Tonerli yazıcılarda sıklıkla görülen toner bitme hatası veya cip, drum sorunları kısa sürede akılcı yöntemlerle çözüme kavuşturulur. Aynı zamanda lazerli yazıcılarda görülen yazılımsal veya mekanik sorunlar da zaman kaybetmeden giderilir.

Manisa Yazıcı Onarımı

Sadece İzmir değil, Manisa yazıcı onarımı olarak da faaliyet gösteren firmamız HP, Brothers, Samsung, Xerox, Canon, Oki, Epson, Lexmark, Utax, Kyocera, Konica Minolta, Mitaco gibi markaların tüm model yazıcılarının tamirini uygun fiyatlarla gerçekleştirir. Bu sayede firmamız müşteri memnuniyeti odaklı çalışma prensibini de gözler önüne serer.

Yazıcılarınızda görülen herhangi bir arıza veya bakım işlemi için sitemizde yer alan iletişim numaraları aracılığıyla bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız aynı zamanda sizlere ücretsiz danışmanlık hizmeti de sunmaktadır.